♥˙·•♥Romania Anime♥●·˙♥
O primăvară ca-n poveşti!
Lista Forumurilor Pe Tematici
♥˙·•♥Romania Anime♥●·˙♥ | Inregistrare | Login

POZE ♥˙·•♥ROMANIA ANIME♥●·˙♥

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
stephy_22
Femeie
25 ani
Prahova
cauta Barbat
25 - 53 ani
♥˙·•♥Romania Anime♥●·˙♥ / • Other stuff • / 20% din populatia globului crede ca extraterestrii traiesc printre noi Moderat de Cola`, Lithium, LySa, No name!<3, ^Kyung-Mi^, sakura chan
Autor
Mesaj Pagini: 1
Methy
.~[Admina]~.

Din: Piatra Neamt
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5256


Extraterestrii exista si traiesc printre noi, deghizati in oameni – asa cred aproximativ 20% dintre locuitorii Terrei, arata un sondaj realizat de firma de cercetari de piata Ipsos.

Sondajul, realizat pe 23.000 adulti din 22 de tari, a aratat ca, in India si China, 40% dintre oameni cred in existenta "alienilor" pe Pamant; in schimb, in Belgia, Suedia si Norvegia, mult mai putine persoane (8% din populatie) nutresc astfel de convingeri.

In medie, proportia celor care cred in prezenta extraterestrilor printre oameni este de cca. 20%.

22% dintre barbati si 17% dintre femei cred ca asa stau lucrurile. Cei care cred in ipoteza "extraterestrii sunt printre noi" provin din toate categoriile sociale si majoritatea au sub 35 de ani.

Sursa: The Independent


Mie mi se par aberatii, insa aceasta cifra de 20% e ingrijoratoare...


_______________________________________

                >> My blog xD <<

pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la